Ilmoittautuneet 2024 / Participants 2024

Jätkänkynttilä Ski Marathon 2024 ilmoittautuneet:

42KM

Petri Ahonen, Ski Jyväskylä

Eppu Ainoa

Niko Alatorvinen, Käkilammen Kisaveikot

Pentti Angelva

Ville Autio, Lapin Veikot

Jani Backman

Philip Burgess

Tommi Collin

Pekka Daavittila

Olli Erkkilä

Patrik Haapakoski

Johan Haataja, Polyteknikkojen Raittiusseura

Aleksia Halonen, TRling Finns

Ville Happo

Markku Halvari, Muurolan Kisaveikot

Sami Hapulahti

Arttu Harju, Tampereen Tennisseura

Iiro-Mikko Harju, Pohti Skiteam

Samuli Harjula, YBT

Vilma Hautakoski, Varrassuon karhut

Viivi Heikkilä

Juhani Henriksson, Arktiset Vedet Oy

Esa Hietala

Markus Hietanen, Asuntoauto.eu

Elisa Hiidensalo

Matti Hiitola, Ilon Hiihtoseura

Juho Hiltunen, Reindeer Sporting

Lilja Hiltunen

Heidi Hämäläinen

Aake Ihalainen, Käkilammen Kisaveikot

Kalle Jaakola, JP-Rakennetekniikka.net

Anton Jaakonsaari, Team Leppoisat Luistelijat

Veera Jaakonsaari, Team Leppoisat Luistelijat

Timo-Jussi Jalkanen

Johanna Jarva, AtcSkiTeamFinland

Visa Joenperä

Atte Jokinen

Veli Jumisko, Posion Pyrintö

Saku Juola

Samuel Kaila

Hanna Kananen

Ville Kangastupa

Antti Karppinen, Ilon Hiihtoseura

Eevi Karppinen

Veeti Karppinen

Anne Karvonen

Kari Kauppinen

Eelis Keränen, Kentänpään Jyske

Vesa Keränen, Kentänpään Jyske

Jesse Keskiaho

Mirja Keskiaho

Ella Keski-Panula

Arto Kesälä

Ville-Pekka Kilpeläinen

Mikko Kirjavainen

Ari Kittilä, Hierontaykköset

Marika Kittilä, Hierontaykköset

Janne Kohvakka

Anssi Koirikivi

Seppo Koivisto, LohKu

Mikko Koivukangas, Intersport Tammisto

Tero Koivula, FC Tisullahaltuun

Piia Kokko

Matti Komulainen, Käkilammen Kisaveikot

Kari-Jussi Korhonen

Juuso Kosonen

Ilari Kotajärvi

Markus Kuha, Viiden Tähden Koti

Ilari Kuittinen, Team Leppoisat Luistelijat

Timo Kukkonen

Lotta Kurttila

Kaisa Kuula-Bullat, Lapin musiikki- ja tanssiopisto

Teppo Kuusela

Perttu Kvist

Olli Kyllönen, Rovaniemen Maratonhiihtäjät

Oona Kylmälä, XC-Party

Ville Köngäs, PolarHouse

Jarkko Lampela, Petäjäkankaan Peliveikot

Iina Lauren, Team Skiers

Juho Latvala, Posion Pyrintö

Mari Laukkanen

Kimmo Lehtimäki

Saara Lehtiranta, Ilon Hiihtoseura

Eetu Lehtoaho

Elviira Levä

Markku Lievonen

Kari Lilleberg

Aleksi Liukko-Sipi, Kakkurin Mylväys

Arthur Lucas, CS Villard

Timo Lumpus

Markus Lähteenmäki

Aada Lätti

Simo Majander

Seliina Manninen, Ski Team Kotimaailma

Aaro Marttinen

Lara Martensen

Markus Minkkinen

Eetu Muinonen

Esa Mursu, Rakennuspalvelu Ollila Oy

Sauli Mustajärvi

Aksu Mustaniemi, Kuusamon Fotopalvelu Oy

Seppo Myyryläinen

Jussi Mäkitervo, Ski Team Kotimaailma

Annu Määttä

Harri Niemi, Hankimörnijät

Suvi Niinimäki, Kalkun Rusakot

Mikko Nyqvist

Pasi Ohtonen

Tuuli Oikari

Sanni Oikkonen, Lamu

Kaisa Ojala, Kuusamon Erä-veikot

Teemu Paavola, Kuraporras

Helena Pahkala

Petri Palkinen, Glass Resort

Laura Pallari, Racing Reunalla

Ari Palolahti, Rovaniemen Maratonhiihtäjät

Pauli Parkkila

Reino Parkkila

Heikki Pasanen, Ski Team Kotimaailma

Eero Paukku

Juho-Matti Pekkala, Ski Team Kotimaailma

Juho-Henrik Peltokangas, Urheilucastin Hiihtoseura

Ossi Peltoniemi, RDS

Minna Pennanen, Glass Resort

Suvi Pennanen

Pauli Pesonen, Suvituulitiimi Turku

Niko Piiroinen, Jumppäkärpäset

Henri Pohjanen, LPK

Kimmo Pohjola, Koutsi365

Sanna Pohjola

Eetu Pussinen, Comadev Oy

Väinö Pääkkölä, Sieppijärven Sisu

Arto Rajanen

Olli Rannanlahti, Possujuna

Jari Rautiainen

Hannu Rautio, Rovaniemen Maratonhiihtäjät

Henri Rautio, Fonum

Ville Rautio

Atte Rekinen

Pentti Repo, Viiden Tähden Koti

Sanna Riekki, Viiden Tähden Koti

Matti Riikola, Rovaniemen palolaitoksen urheilijat

Kalle Riiste, Ilon Hiihtoseura

Joni Romppanen, Ski Team Kotimaailma

Ritva Ronkainen, Pro Ski&Run Luosto

Elias Rossinen

Mika Rytkönen

Janne Ryynänen, LVI-Suunnittelu Ryynänen Oy

Antti Saari

Riikka Saari

Tessa Saari, Team Leppoisat Luistelijat

Heini Saarimäki

Ville Saikkonen

Olli Salmela, Fonum

Petri Sarajärvi, JP-Rakennetekniikka.net

Paulus Saukkonen, Käkilammen Kisaveikot

Ekaterina Shulga

Henri Silver

Juho Sipilä

Mika Sipola, Rovaniemen Maratonhiihtäjät

Perttu Sippola

Mauri Sirkka, Sirsi

Jussi Sirviö, Possujuna

Ilia Skliaruk, Katman Oy

Joni Snellman

Mirko Sorvari, Ski Team Kotimaailma

Topi Stenius, RPU

Anssi Suominen, Finska Kompaniet

Mirka Suutari

Tuuli Suutari

Hanna Syrjä, Racing Reunalla

Sakari Sääskilahti, Rovaniemen Maratonhiihtäjät 

Juho Tahkola, Kuusamon Erä-Veikot

Essi Taivalkoski, Crossfit Rovaniemi

Jouni Takalo

Mikko Takalo

Pasi Tanninen, Valkeakosken Haka

Janne Tervo, Hankimörnijät

Milla Tiainen

Hanna Toivonen, Isometsä Training

Jouko Tolonen, Metso

Antti Tornberg, Ski Team Kotimaailma

Ville-Joonas Tornberg

Pekka Tuisku, Wetteri auto

Terhi Tuorilainen, Kiuruveden Urheilijat

Elina Turulin

Ruut Tölli

Taru Törmälehto

Tiia Uusi-Autti, RPU

Jussi Valli, Honkajoen Seudun Urheilijat

Jukka Vanhapiha, North Adventure ry

Olavi Vanhapiha, PolarHouse

Janne Vasenius, Ounasvaaran Hiihtoseura

Henri Vattula

Elina Vesiluoma

Markus Vilander, Pielaveden Sampo

Juho Vilppola

Kristian Vinkka, Käkilammen Kisaveikot

Hannes Wägar, Kvevlax

Mats Wägar, Kvevlax

Iiro Åman, Kempeleen Pyrintö

Tuure Ärling, Suomussalmen Rasti

21KM

Juuso Aallonkoski, Viiden Tähden Koti

Teemu Ahtila

Otso Alasalmi, Napapiirin pesisteam

Jari Aska, Lapinrinteen Raittiusseuran Hiihtäjät

Nestori Autio, Lapin Veikot

Ville Eerola, Fonum

Martin Furrer, Switzerland

Kimmo Gauriloff

Juhani Haverinen, Viiden Tähden Koti

Kalle Heikkilä, Viiden Tähden Koti

Katariina Holck, Iin Urheilijat

Nina Högbacka-Wägar, Kvevlax

Päivi Jauhola

Jukka Kaikkonen

Stanislav Kharlamov, Repa Team

Pekka Lohiniva, Överby

Anu Morikawa

Riku Niemi

Juuso Nätynki, Ski Team Kotimaailma

Vesa Peltonen, Lapinrinteen Raittiusseuran Hiihtäjät

Juha Simontaival, RAPE vuodesta 74

Yrjö Säkkinen

Jukka Turpeenniemi

Anssi Tuomikoski, Lapinrinteen Raittiusseuran Hiihtäjät

Karol Waga

Melwin Wägar, Kvevlax

Elina Ylianttila

Petri Ylisirkka, Viiden Tähden Koti

Arttu Ylitalo, Tiukuvaaran Nousu